תפריט סגור

המוזיאון נחנך בשנת 1987, נמצא באחד הבתים הישנים ביותר במושבה. הוא מספר על ראשיתה של המושבה מזכרת בתיה, הנמצאת בקרבת העיר רחובות. היא אחת מהראשונות במושבות העליה הראשונה. אחד עשר איכרים יהודים, שעלו מרוסיה, הקימו את המושבה ב- 1883, בעזרת הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד מפריז, וקראו לה "עקרון" (הברון הוא שנתן לה, מאוחר יותר, את שמה היום, על שם אמו בתיה). כיום מזכרת בתיה היא עיירה יותר מאשר כפר, אבל רחובה הראשי עדיין משמר את אופיו הכפרי.
בתמונות, בחפצים ובתעודות, מוצגים במוזיאון סיפור הקמתה של המושבה, וחיי יום-יום בה אז. מוצגים כלים חקלאיים, כלי בית וכלי עבודה, צעצועים, חדר מגורים כפי שהיה בראשית המאה ה- 20, הלימוד בבית הספר, בית הכנסת הראשון, וחדר הבטחון על מתקניו. בסיור מודרך במושבה אפשר לבקר בבית הכנסת המפואר, מ- 1927, מתנת הברון רוטשילד, בבית משק הברון, בבאר אנטיליה מזמן יסוד המושבה (מנגנון האנטיליה הוחלף לאחרונה, ועכשיו אפשר להפעיל אותה), בבאר "מודרנית" מראשית המאה ה- 20, בחצרות אכרים ובתי ראשונים, באנדרטת המשוריין למזכרת השיירות אל ירושלים הנצורה, בגן הברון, ובבית העלמין הישן.
המוזיאון מיועד לתלמידים מכל גיל, לסיורים לימודיים, לטיולים מאורגנים של מבוגרים, ולביקורי בודדים, משפחות ותיירים. הביקור יכול לכלול, לקבוצות, משחקי הפעלה, סדנאות יצירה, סרט אור-קולי (גם למבקרים בודדים), סרטון על תפקיד היישוב בביטחון, והמחשה של העבר באמצעים מגוונים.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 8:00-13:30
יום ו':         8:00-12:00
שבת:        9:30-13:30  לקבוצות שעות הדרכה גמישות בתיאום מראש.
טלפון:       08-9349525

כתובת: רחוב רוטשילד 40 מזכרת בתיה.

Call Now Button